Stowarzyszenie na rzecz gminy Brzeszcze Brzost

Logo Stowarzyszenia na rzecz gminy Brzeszcze Brzost

Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz ścienny

Prof. Kazimierz BieleninBRZESZCZE LATA DWUDZIESTE LATA TRZYDZIESTE UBIEGŁEGO WIEKU

Dwanaście miesięcy kalendarza to kilkadziesiąt przedwojennych fotografii przedstawiających życie religijne, społeczne, kulturalne mieszkańców Brzeszcz z pierwszej połowy XX w.

Wydawnictwem tym pragniemy zainteresować Państwa historią Brzeszcz, zachęcić do sięgnięcia po rodzinne albumy, wywołać wspomnienia, skłonić do rozmów, ożywić miejsca w przestrzeni miasta, które w przeszłości pełniły inną funkcję niż dzisiaj. W kalendarzu są także ważniejsze dzienne daty lokalne.

Zdjęcia pochodzą z rodzinnych albumów oraz archiwum Stowarzyszenia „BRZOST”

Projekt „Brzeszcze lata dwudzieste, lata trzydzieste ubiegłego wieku. Kalendarz 2012” zrealizowany został przez Stowarzyszenie „BRZOST” w ramach środków uzyskanych w konkursie ogłoszonym przez Urząd Gminy dla organizacji pozarządowych.

(Uwaga! W wydaniu kalendarza na 2012 r. wkradł się błąd. Wszystkich uczestników spotkania promocyjnego w siedzibie „BRZOSTU” w dn. 5 grudnia 2011 r. prosimy by na karcie z miesiącem Czerwiec w informacjach zawartych pod datą 14 czerwca 1940 r. zastąpić słowo „im” słowem „więźniom”. Służymy również stosowną naklejką, która jest do odebrania w siedzibie „BRZOSTU”. Za pojawienie się chochlika drukarskiego przepraszamy.)

BW, 2011-12-05

Wszystkie publikacje >>

STOWARZYSZENIE NA RZECZ GMINY BRZESZCZE „BRZOST”

HISTORIA •  KULTURA  •  TRADYCJA