Głosujemy w 2. edycji Budżetu Obywatelskiego

Rodzinne spotkania ze sportem na naszym basenie i hali sportowej? Za darmo? Dlaczego nie! Serdecznie zachęcamy do głosowania w 2. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na zadanie nr MZA25.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować o tym na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami.

W ramach tegorocznej edycji BO zgłoszone zostało zadanie “Rodzinne spotkania ze sportem”, którego realizacja planowana jest  na terenie Gminy Brzeszcze. Głosowanie na wstępnie zakwalifikowane zadania rozpoczęło się 25 września i potrwa do 13 października. To od mieszkańców zależy, które projekty otrzymają dofinansowanie i wzbogacą ofertę rekreacyjną naszego regionu.

Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października.
Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Głosować można na dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym się mieszka.Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i mieszka w Małopolsce – nie musisz być zameldowany!Jak oddać głos?

  • przez internet (głosowanie będzie aktywne od 25 września pod adresem LINK DO ELEKTRONICZNEGO GŁOSOWANIA),
  • przez wrzucenie karty do urny (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach w całej Małopolsce),  Karta do głosowania POBIERZ
  • za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

W Karcie do głosowania należy wpisać kod wybranego zadania i jego tytuł. Co ważne, można wybrać tylko jedno zadanie!  Ponownie głosowanie lub wybór kilku sposobów głosowania sprawi, że wszystkie głosy zostaną unieważnione. 

Szczegółowe informacje zamieszczone zostały na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego – KLIKNIJ.

źródło: Urząd Gminy w BrzeszczachTa strona korzysta z plików cookie, aby uzyskać najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.

Czytaj więcej