Spotkanie z uczestnikiem Powstania Warszawskiego

W niedzielne popołudnie 24 września o godz. 15:00 w salce przy kościele św. Urbana w Brzeszczach odbyło się spotkanie z Panem Janem Dąmbrowskim, ps. “Rekin” – uczestnikiem Powstania Warszawskiego, zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie.

Wśród licznie przybyłych gości poza Ks. Prałatem Kazimierzem Kulpą, proboszczem Parafii św. Urbana w Brzeszczach i Panem Ryszardem Foksem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzeszczach, nie zabrakło także grupy pasjonatów historii z terenu Gminy Brzeszcze, dla których spotkanie z “Rekinem” było jednym z ważniejszych wydarzeń historycznych w bieżącym roku.

Pan Jan Dąmbrowski podzielił się z nami swoją historią z perspektywy kilkunastoletniego chłopca, którego najpierw podczas wakacji we Władysławowie zastała II Wojna Światowa, a kilka lat później w okupowanej stolicy – Powstanie Warszawskie, podczas którego był listonoszem.

Serdecznie dziękujemy Ks. Prałatowi Kazimierzowi Kulpie za udostępnienie sali na spotkanie oraz za wzorową współpracę przy organizacji naszych wydarzeń!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania, a już wkrótce udostępnimy Państwu nagranie ze spotkania.

fot.: Teresa Jankowska / Marek Pucka



Ta strona korzysta z plików cookie, aby uzyskać najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.

Czytaj więcej